Krundi liivakarjäär

Projektikarjäär – karjäär töötab vastavalt tellimustele.

Asukoht. Krundi liivakarjäär asub Pärnu maakonnas Häädemeeste vallas Krundiküla külas. Karjääri jõudmiseks tuleb Jaagupi-Urisaare kõrvalmaantee 4,9 km pealt keerata põhja suunas RMK metsateele (Vahetee). Sissepääs asub Tallinn-Pärnu-Ikla riigimaantee 173,3 km pealt 2 km kaugusel ida suunas. Karjäär külgneb vahetult Rail Balticu trassikoridoriga.

Geoloogia ja ajalugu. Krundi liivakarjääri lähipiirkonnas (Urissaares) tehti esimesed geoloogilised uuringud 1984. aastal. Krundi maardla geoloogilised uuringud tehti 2017. aastal OÜ Eesti Killustik tellimusel. Karjäär asub kirde-edelasuunalisel Balti jääpaisjärve rannavallil. Kasulik kiht on esindatud peene- ning keskmiseteralise liivaga. Liiv on valdavald helebeež, kohati ülemistes kihtides punakas. Sügavuse suunas muutub liiv halliks. Kvaliteedilt on tegemist vähefiltreeruva ehitusliivaga.

Tehnoloogia. Krundi liivakarjäär on hetkel projekteerimise faasis. Kaevandamiseks kasutatakse pöördkopp ekskavaatorit või pinnasepump süvendajat.

Toodang. Krundi liivkarjääris leiduv peene- ning keskmiseteraline liiv on eelkõige sobiv kasutamiseks taristuehituses, kus materjal sobiks looduslikul kujul kasutamiseks tee või raudtee muldkehas. Krundi liivakarjääris opereeritakse peale avamist projektipõhiselt, mis tähendab, et materjale väljastatakse sõltuvalt tellimuste mahust.

Hinnakiri

Materjal Hind
Täiteliiv Kokkuleppel
Looduslik kruus Kokkuleppel