Pannjärve liivakarjäär

Seoses kollektiivpuhkusega on meie karjäärid 19.06.2023 – 25.06.2023.a. suletud!

Tööaeg: E-R 7.30–16.00 (lõuna 11.30–12.00).
Karjäär on avatud aastaringselt.

Müügitingimused alates 01.04.2021

Müük ainult tellimuse ja arve alusel. Võimalus kohapeal sularahas või kaardiga tasumiseks puudub. Alla 12 EUR Tellimuse korral lisandub arvele Tellimuse käitlemise tasu 6 EUR (hinnad koos KM). Minimaalne käideldav Tellimus on 1 tonn. Kerghaagistele laadimine laaduriga ainult Tellija vastutusel. Kaetud haagiseid laaduriga ei teenindata.

Asukoht. Pannjärve liivakarjäär asub Ida-Viru maakonnas Alutaguse vallas Vasavere külas, Jõhvi linnast 10 km kaugusel kagu suunas. Karjäär asub kohaliku metsatee Pannjärve tee kilomeetril 4,2.

Geoloogia ja ajalugu. Pannjärve liivaleiukoha uuringuid alustati 1961. aastal. Uuringutega kinnitati ulatuslik kvaliteetse ehitusliiva leiukoht ning Pannjärve liivakarjäär on olnud piirkonna kvaliteetse toormega varustaja juba üle 50 aasta. Karjäär on rajatud Vasavere-Kurtna mõhnastikule Vasavere mattunud ürgoru kohale. Lisaks kvaliteetsele liivale toimib karjääri vahetus läheduses ka Kohtla-Järvet veega varustav Vasavere veehaare. Karjääris esineb kõrge kvartsisisaldusega ning muutliku terasuurusega hele-, hallikas- ja kohati punakaspruun liiv.

Tehnoloogia. Pannjärve liivakarjääris toimub kaevandamine pinnasepump-süvendajaga. Liiva kätte saamiseks kobestatakse materjal veekogu põhjas ning pumbatakse pulbina hüdropuistangusse. Hüdropuistangul toimub liiva settimine ning vesi ja peenosised juhitakse tagasi veekogusse. Selline tehnoloogia tagab toodangu kvaliteedi, liiva puhtuse ja sobiva terastikulise koostise. Seejuures varistatakse ja pumbatakse ka kogu veepealne astang. Settinud jämedateralisem materjal sõelutakse mobiilse sõeluriga kõrgekvaliteetseks ehitusliivaks, peenem liiv sobib teedeehituseks ja täiteks.

Toodang. Pannjärve karjäär on piirkonna suurima kvaliteetse ehitusliiva varuga karjäär Ida-Virumaal. Karjäärist saavad tooraine enamik suuremaid betoontoodete valmistajaid piirkonnas, nagu näiteks Betoonimeister AS, HC Betoon AS, Narva-Bark AS jt. Pannjärve karjääris leidub ka täiteliiva, mida kasutatakse tänu heale filtratsioonile täitematerjalina vee- ja kanalisatsioonitöödel, teede ja platside ehitusel ning ka üldehituses. Aastas tarnitakse Pannjärve karjäärist u 120 000 tonni täitematerjale.

Kvaliteet. Karjäärile on väljastatud tootmisohje sertifikaat nr 2325-CPR-0211

Hinnakiri

MaterjalHind/t km-taHind/t km-ga
Täiteliiv5,907,08
Looduslik liiv6,708,04
Sõelutud ehitusliiv8,8010,56